ABB GJR2394100R1210 81AA03B-E Analog Output Module – Advant OCS Series
Model: GJR2394100R1210 81AA03B-E
Brand ABB
Series Advant OCS Series
Product Details And Specifications
Procurement Specifications
Parameter Detail
Part Number GJR2394100R1210
Module Designation 81AA03B-E
Brand ABB
Series Advant OCS / MOD 300
Module Type Analog Output Module
Country of Origin Sweden
Output Channels Typically 8-channel, 4–20 mA / 0–10 V configurable
Communication Interface S100 I/O Bus (Advant OCS backplane)
Operating Temperature 0°C to +55°C
Power Supply 24 VDC (via backplane)