ABB PST105-600-70 Soft Starter – Obsolete PST Series Spare Part
Model: PST105-600-70
Brand ABB
Series 600-70 Soft Starter
Model PST105-600-70
Product Details And Specifications
Technical Specifications
Parameter Value
Manufacturer ABB
Part Number PST105-600-70
Series PST (Discontinued)
Product Category Electronic Soft Starter
Rated Current 105 A
Supply Voltage 208–600 V AC, 3-phase
Control Voltage 100–250 V AC (as per series standard)