Model: 150-C43NBD
Technical Dossier
| Parameter | Value |
|---|---|
| Manufacturer | Allen-Bradley / Rockwell Automation |
| Part Number | 150-C43NBD |
| Series | Bulletin 150 SMC Smart Motor Controller |
| Product Status | Discontinued / Obsolete (OEM production ceased) |
| Rated Current | 43 A |
| Supply Voltage | 200–480 V AC, 3-Phase |
| Control Voltage | 110–120 V AC (suffix "N") / 220–240 V AC (suffix "D" variant) |