Allen-Bradley 25B-A2P5N114 AC Drive – Obsolete PowerFlex 525 Spare Part
Model: 25B-A2P5N114
Brand Allen-Bradley
Series PowerFlex 525
Model 25B-A2P5N114
Product Details And Specifications
Technical Specifications
Part Number 25B-A2P5N114
Brand Allen-Bradley (Rockwell Automation)
Series PowerFlex 525
Output Current 2.5 A (rated)
Input Voltage 100–120 V AC, Single Phase
Output Power 0.4 kW / 0.5 HP