Copley Controls Xenus XTL-230-40 Digital Servo Drive – Xenus Series
Model: XTL-230-40
Brand Copley Controls
Series Xenus Series
Model XTL-230-40
Product Details And Specifications
Copley Controls XTL-230-40 Digital Servo Drive: Global Sourcing Strategy & Asset Return Value
Procurement Specifications
Manufacturer Copley Controls (Xenus Series)
Model / Part Number XTL-230-40
Product Category Digital Servo Drive
Input Voltage 95–230 VAC, Single or Three Phase
Continuous Output Current 40 A
Peak Output Current 80 A