ELAU SM-070/60/020/P1/45/S1/B0 Servo Motor – PacDrive Series
Model: SM-070/60/020/P1/45/S1/B0
Brand Elau
Series PacDrive Series
Product Details And Specifications
ELAU SM-070/60/020/P1/45/S1/B0 Servo Motor: Global Sourcing Strategy & Asset Return Value
Procurement Specifications
Parameter Value
Part Number SM-070/60/020/P1/45/S1/B0
Brand ELAU (Schneider Electric)
Series PacDrive SM-070
Frame Size 070 (70mm flange)
Rated Speed 6000 RPM
Rated Torque 2.0 Nm (continuous)
Encoder Type P1 – Single-turn absolute encoder
Shaft 45mm, plain (S1)