SEW-EURODRIVE MC07B0011-5A3-4-00 Frequency Inverter – Obsolete MOVITRAC B Spare Part
Technical Specifications
| Parameter | Value |
| Part Number | MC07B0011-5A3-4-00 |
| Brand | SEW-EURODRIVE |
| Series | MOVITRAC B |
| Product Type | Frequency Inverter (Variable Speed Drive) |
| Power Rating | 1.1 kW |
| Supply Voltage | 3-phase, 380–500 V AC |
| Output Current | 3.2 A (nominal) |