Yaskawa SGMRV-13ANA-YR1D AC Servo Motor – Sigma-5 Series
Model: SGMRV-13ANA-YR1D
Brand Yaskawa
Series Sigma-5 Series
Model SGMRV-13ANA-YR1D
Product Details And Specifications
This page is designed to give you the factual basis to make that decision without ambiguity.
Procurement Specifications
Brand Yaskawa Electric Corporation
Model / SKU SGMRV-13ANA-YR1D
Series Sigma-5 (SGMRV)
Rated Output 1.3 kW
Rated Torque 8.34 N·m
Rated Speed 1500 rpm
Encoder Type 20-bit Absolute Encoder
Voltage 200 V AC (3-phase)
Frame Size 130 mm