Model: PR6424/010-140 CON021/914-060
Technical Dossier
| Manufacturer | Emerson (Bently Nevada) |
| Part Number | PR6424/010-140 CON021/914-060 |
| Series | Bently Nevada 3300 XL |
| Type | Eddy Current Proximity Probe & Extension Cable Assembly |
| Probe Length | 10 mm tip diameter, 140 mm cable length (probe); 914 mm extension cable (CON021) |
| Measurement Range | 0–2 mm (standard gap range) |
| Output Sensitivity | -7.87 V/mm (standard) |
| Operating Temperature | -35°C to +177°C (probe); -55°C to +105°C (extension cable) |