GE 469-P5-HI-A20-E Motor Management Relay – Obsolete Multilin Series Spare Part
Model: 469-P5-HI-A20-E
Brand General Electric
Series P5-HI-A20-E Motor Management Relay
Model 469-P5-HI-A20-E
Product Details And Specifications
Technical Specifications
Parameter Detail
Manufacturer GE Multilin (General Electric)
Part Number 469-P5-HI-A20-E
Series Multilin 469 Motor Management Relay
Discontinuation Status Discontinued / Obsolete – superseded by GE Multilin 869 platform
Power Supply P5 = 85–265 VAC / 88–300 VDC universal power supply
CT Input Range HI = High-level CT inputs (1A and 5A secondary)
Analog Outputs A20 = 2 analog outputs (4–20 mA)