Model: ATV61HD75N4
Technical Dossier
| Parameter | Value |
|---|---|
| Part Number | ATV61HD75N4 |
| Brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 61 (ATV61) |
| Product Type | Variable Speed Drive (AC Drive / Inverter) |
| Motor Power Rating | 75 kW (100 HP) |
| Supply Voltage | 380–480V AC, Three-Phase |
| Output Frequency Range | 0.1 – 500 Hz |